Jakie rodzaje materiałów są najlepsze w ubraniach dla dzieci?

002Kiedy chciałybyśmy kupić zdrowe i przyjazne dziecku ubrania, powinnyśmy zwracać uwagę na metkę. To na niej podano skład materiału, dzięki czemu będziemy miały świadomość tego, co nasze dziecko nosi na sobie.
Jest bardzo ważnym, aby wiedzieć, z czego wykonano odzież, dlatego, że niektóre tkaniny wywołują alergię, podrażnienia skóry, a nawet duszności! Bądźmy więc wyczulone, zwracajmy uwagę na skład ubrania dla dzieci. Nasze maluszki mogą źle reagować na wszystkie elementy sztucznych dodatków. Z pewnością nie zaszkodzi im bawełna, jak i jej odmiana organiczna. Obie tkaniny zapewniają wygodę, nie podrażniają skóry, a materiał jest przyjazny w dotyku. Decydując się na naturalne materiały, jak jedwab, wełna, bawełna, len, zyskujemy pewność, iż nasze pociechy nie będą miały zaczerwienień skóry, ani też alergii z tego powodu. Taka odzież została stworzona z dbałością o każdy szczegół, toteż w elementach zapięć nie znajdziemy niebezpiecznych metali czy ostrych fragmentów. Dodatkowo, jedwab czy bawełna nie wymagają prasowania, są całkowicie odporne na zgniatanie. Ubrania dla dzieci z bezpiecznych tkanin powodują, że maluchy czują się dobrze, a my mamy komfort psychiczny, iż nasze maleństwo nie otrze sobie skóry. Sprawdźmy także po dotyku, czy materiał nie jest szorstki. Czasami producenci dodają 5% sztucznej domieszki, aby zwiększyć elastyczność ubrań albo uczynić je odpornym na przedarcie. Nawet tak niewielka ilość np. poliestru może wywołać reakcję uczuleniową. Dobre materiały dla dzieci to także te, które „oddychają”, przepuszczają powietrze. Spocony malec w sztucznej odzieży może nabawić się nawet oparzeń skóry. Pamiętajmy o tym, że dzieci bywają czasami bardzo ruchliwe i nadpobudliwe. Tylko naturalny skład ubrania zapewni przepływ powietrza, wyrównując temperaturę ciała dziecka i nie doprowadzając tym samym do odparzeń lub otarć. Mimo tego, że polska garderoba dziecięca może wydawać nam się droższa od sztucznych zagranicznych produkcji, trzeba zawsze kierować się dobrem dziecka oraz jego potrzebami.
Zwracajmy uwagę na skład odzieży, gdyż właśnie materiał jest również odpowiedzialny za możliwe alergie, otarcia, podrażnienia. Naturalne sukna zapewnią z kolei naszym pociechom bezpieczeństwo oraz komfort.