W trakcie aranżacji nowego mieszkania musimy pamiętać o wielu elementach, aby uzyskać jak najciekawszy efekt końcowy. Dotyczy to także oświetlenia, które dobrze rozmieszczone, może całkowicie zmienić wystrój pokoju. Ostatnimi laty ogromna popularnością cieszą się lampy w stylu loft, które pasują nie tylko do industrialnych aranżacji.

Oświetlenie łazienki

Pomieszczenie to powinno być przede wszystkim schludne, dlatego doskonale sprawdzi się w nim styl nowoczesny. A nic nie pasuje lepiej do mebli w nurcie modern, niż lampy loftowe. Dzięki ogromnej popularności tego typu oświetlenia, możemy przebierać w ciekawych produktach. Jeśli nie interesuje nas zbyt duża inwestycja, wówczas możemy po prostu wykorzystać specjalne żarówki w środku ozdobione miedzianym drutem. Możemy też pójść o krok dalej i wybrać piękne lampy naścienne, które wykonane są z surowego metalu. Takie rozwiązanie zapewni nam ciekawy efekt dekoracyjny, który nie umknie odwiedzającym nas gościom!

Loftowe inspiracje w salonie

W pokoju dziennym warto zamontować kilka różnych źródeł światła, dzięki czemu będzie on lepiej doświetlony. Również w salonie warto wykorzystać lampy loftowe, które pasują np. do stylu eklektycznego czy skandynawskiego. W przypadku tego pierwszego lampy w stylu loft pozwolą nadać nieco surowego piękna do sielskiej dekoracji, dzięki czemu osiągniemy bardzo interesujący efekt. Wisząca lampa wykonana z metalu, ozdobiona miedzianą żarówką, doskonale będzie się też prezentować nad stołem w jadalni. Oświetlenie loftowe warto też wykorzystać w przedpokoju, najlepiej w postaci kinkietów. Dzięki takiemu dodatkowi hol nabierze charakteru i jego wystrój nigdy się nam nie znudzi.

Lampy DIY

Ogromną zaletą oświetlenia loftowego jest jego pozorna przypadkowość oraz surowość, w końcu wiele produktów dostępnych na rynku wygląda, jakbyśmy je sami wykonali. Można wykorzystać to w praktyce i osobiście stworzyć własne lampy loftowe! Inspiracji można znaleźć mnóstwo, jednym z prostszych sposobów, będzie wymiana abażuru w starej, stojącej lampie, na metalowy, najlepiej druciany. Ciekawy efekt uzyskamy też poprzez podwieszenie na suficie kilku kabli zakończonych żarówką, najlepiej w wersji z miedzianym drutem. Jeżeli jednak preferujemy kupne lampy w stylu loft, najlepiej poszukać ich w internecie. Sklepy online proponują znacznie niższe ceny, a także ogromny asortyment różnorodnych produktów. przed zakupem konkretnej lampy warto sprawdzić jej wymiary, zdjęcie może bowiem nie oddać w pełni rozmiaru produktu.