Wybór zabawki dla dwuletniego dziecka to spore wyzwanie. Maluch w tym wieku ma już najczęściej swoje zainteresowania, preferuje określone zabawy i jest wulkanem energii. Co jednak wybrać, gdy dziecko posiada już niemal wszystko?

Najlepszym wyborem są zabawki edukacyjne. Nie zawsze bowiem atrakcyjne wizualnie zabawki promowane w reklamach wspierają rozwój dzieci, a często są wręcz szkodliwe. Okazuje się, że odpowiedź na pytanie jakie zabawki dla 2 latka są edukacyjne nie jest oczywista. Nie chodzi o ilość grających i święcących elementów ani o cenę, ale o rozwijanie umiejętności dziecka i stymulowanie go do podejmowania nowych wyzwań. Czym więc kierować się przy wyborze prezentu dla dziecka? Jakie zabawki edukacyjne dla dwulatka sprawią mu radość?

Jakie zabawki dla 2 latka?

jakie zabawki dla 2 latka,jakie zabawki edukacyjne dla dwulatka

Dla dziecka w tym wieku wybierz klocki umożliwiające mu budowanie konstrukcji. Zabawa wspaniale rozwija wyobraźnię, ćwiczy motorykę małą i poszerza horyzonty dziecka. Z klocków można zbudować nie tylko wieżę, ale i garaż dla jego samochodów bądź domek dla lali. Porządne klocki renomowanych producentów są bezpieczne i stabilne, a dodatkowe elementy wspomagają naukę liter, cyfr i kolorów. Dodatkową zaletą zaletą wyboru klocków na prezent jest to, że więcej klocków oznacza więcej zabawy, więc nie musisz martwić się, że prezent się powtórzy. Jeśli nie wiesz, jakie zabawki edukacyjne dla dwulatka są najbardziej na topie, to z pewnością są to klocki. Rozwijająca rozrywka dla dzieci w każdym wieku. Dostępne są niewielkie zestawy dla początkujących maluchów, składające się z 2 - 3 częsci, aż po ogromne zestawy z większej części elementów. Puzzle stymulują rozwój wyobraźni, myślenie przestrzenne, pamięć oraz motorykę małą. Dzięki ciekawym nadrukom przedstawiającym ulubionych bohaterów, zwierzątka czy miejsca dziecko uczy się również kolorów i naśladowania odgłosów oraz opowiadania o tym, co znajduje się na obrazku, a więc rozwijania mowy. Solidne wykonanie puzzli, odpowiedni rozmiar i ciekawa szata graficzna absorbują dzieci na długie chwile.

Jakie zabawki edukacyjne dla dwulatka?

Zastanawiając się jakie zabawki edukacyjne dla dwulatka są najbardziej rozwijające, wielu rodziców nie kojarzy ich z zabawami ruchowymi. A to spory błąd! Wiele zabaw na świeżym powietrzu stymuluje wszystkie zmysły malucha, a tym samym jego mózg. Jedną z cieszących się największym zainteresowaniem aktywnych dzieci jest jazda na rowerku biegowym. Charakteryzuje się on brakiem pedałów, a dziecko porusza się na nim odpychając się nóżkami i utrzymując równowagę poprzez balans ciałem. Wbrew pozorom dzieci w tym wieku świetnie sobie z tym radzą. Dopasuj jednak wysokość rowerka do wzrostu dziecka i koniecznie pamiętaj o kasku. Taka zabawa uczy równowagi, genialnie wpływa na motorykę dużą i pozwala dziecku rozładować energię. Uczy również, że sport to nie tylko zdrowie, ale i świetna zabawa. Każdy, kto szuka prezentu dla małego dziecka, zdaje sobie sprawę, że są to książki. Warto jednak zadbać o to, by sama książka miała wartościową treść. Świetnie wydane pozycje wspomagają dziecko w nauce mowy, kolorów, cyfr i liter. To dzięki książkom dzieci poznają swoich ulubionych bohaterów i ich przygody. Uczą dziecko wrażliwości, poruszają ważne kwestie społeczne, na miarę wieku malucha, jak np. relacje międzyludzkie, emocje, wzory zachowań, obowiązki itd.

O czym warto pamiętać?

jakie zabawki dla 2 latka, jakie zabawki edukacyjne dla dwulatka

Wybierając zabawki dla dziecka na prezent zwróć szczególną uwagę na bezpieczeństwo i kryterium wiekowe. Dzieci w tym wieku mogą zadławić się zbyt małymi elementami, a produkty pozbawione wymaganych atestów mogą nie spełniać norm bezpieczeństwa. Kieruj się jakością, a nie tylko ceną. Zabawki za grosze imitujące popularnych producentów są tańsze, ale zwykle zdecydowanie mniej trwałe, gorszej jakości i mogą stanowić zagrożenie dla bawiących się nimi maluchów. Weź pod uwagę zainteresowania dziecka, uwielbiają one poszerzać swoją kolekcję.

Wiele popularnych serii książeczek liczy kilkanaście tytułów, więc dziecko zapewne ucieszy się z kolejnej przygody swojego ulubionego bohatera. Jeśli malec uwielbia pociągi, to kolejka z klocków będzie świetnym pomysłem. Nie zastanawiaj się jakie zabawki dla 2 latka kupić, tylko jakie są jego zainteresowania i dobierz zabawkę edukacyjną tematycznie. Gdy już wybierzesz prezent dla dwulatka, pamiętaj o pięknym zapakowaniu go w kolorowy papier lub torebkę prezentową. Radość z odkrywania prezentu jest często równie duża, co zabawa otrzymaną zabawką.