Coraz częściej zastanawiamy się, gdzie szukać praktycznych rad, które miałyby dobry wpływ na naszą codzienność. Nie ma w tym nic dziwnego, że czujemy się pogubieni i nie zawsze wiemy, jakie podejmować decyzje.

 

Uniwersalna księga

Dlaczego warto czytać Biblię TysiącleciaŻyjemy bardzo dynamicznie i zdarza się, że brakuje nam czasu na sprawy naprawdę ważne. Dla wielu osób dość istotną kwestią w życiu jest duchowość. Warto zaspokajać swoje potrzeby duchowe, chociaż nie zawsze mogą dawać o sobie znać. Niektóre osoby mają wielki głód wiedzy, więc nieustannie szukają odpowiedzi na ważne życiowe pytania. Niektórzy z nich przekonali się, że znajdą je w Biblii. Pismo Święte to dla wielu osób drogowskaz oraz kompas moralny, który pozwala wybierać mądrze. Biblia Tysiąclecia to jedna z możliwości wśród współczesnych przekładów. Dosyć proste słownictwo, obecność imienia Bożego i rzetelny przekład to jej największe zalety. Dla niektórych ważną częścią Biblii są ewangelie, w których opisane jest życie Jezusa i jego służba kaznodziejska. Dla wielu osób słynne kazanie na górze jest ponadczasowym orędziem, które sprawdza się w naszych czasach, mimo że zostało wypowiedziane jakieś 2000 lat temu. Zachęta do prowadzenia prostego życia, rozwijania hojności, kochanie nieprzyjaciół to recepta na to, by znaleźć spokój wewnętrzny i szczęście. Oczywiście nie każdy nasz dzień będzie w pełni szczęśliwy, ponieważ wszyscy musimy borykać się z wieloma problemami, jednak świadomość, że postępujemy dobrze i uczciwie może dodawać nam sił.

 

Fundament wiary

Biblia Tysiąclecia to jedna z książek, o których mówi się, że są fundamentem nie tylko wiary, ale też wiedzy. W zrozumieniu Biblii pomaga znajomość tła historycznego. Zgodność Biblii z nauką pozwala nam ufać treści Pisma Świętego i nie doszukiwać się w niech pozornych sprzeczności, jak to robią niektórzy sceptycy. Niezależnie od tego czy ktoś wierzy w Boga, czy też jest ateistą, Biblia Tysiąclecia jest obowiązkową pozycja dla każdego, kto chce wyrobić sobie poglądy na temat wiary, religii i historii. Według wielu chrześcijan, Pismo Święte jest listem od Boga, z którego możemy się dowiedzieć jak żyć, aby odczuwać szczęście i zadowolenie. Niektóre fragmenty mogą być ciężkie do zrozumienia, zwłaszcza Apokalipsa czy inne proroctwa, jednak wnikliwość i wytrwałość pomogą nam znaleźć w Biblii to, co najistotniejsze. Wiele osób ma swoje ulubione fragmenty, do których chętnie wraca. Ta ponadczasowa Księga to inspiracja dla wielu poradników dotyczących szczęśliwego życia rodzinnego, odnoszenia sukcesu czy budowania pozytywnych relacji z innymi ludźmi.