Sypialnia jest bez wątpienia jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Aby jednak sen był komfortowy, należy odpowiednio ją wyposażyć. Z całą pewnością dobrze byłoby zakupić poduszki, które umożliwią nam komfortowy wypoczynek. Nie sposób jednak nie wspomnieć o tym jak niezmiernie ważny jest staranny wybór wypełnienia poduszki. 

Postaw na naturalne rozwiązania. 

Jakie wypełnienie poduszki warto wybrać?Osoby, które cenią sobie ekologiczne rozwiązania, z całą pewnością będą zadowolone z poduszek wypełnionych naturalnymi substancjami. Na uwagę zasługują bez wątpienia poduszki wypełnione organiczną łuską orkiszu. Posiadają one właściwości antyalergiczne, dlatego będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na różnego rodzaju uczulenia. Poduszka wypełniona łuską orkiszu może się również okazać pomocna w przypadku bóli reumatycznych, a także w przypadku uporczywych migren. Jest to dobre rozwiązanie także dla osób, które chcą się wyciszyć i uspokoić. Godna polecenia okaże się również poduszka wypełniona organiczną łuską gryki. Posiada ona podobne właściwości do poduszek wypełnionych łuskami orkiszu. Bez wątpienia dobrze byłoby zdecydować się również na dodatek zapachowy do poduszki. Wkłady do poduszek z gryki i orkiszu śmiało możemy więc uzupełnić dodatkiem suszonej lawendy, która posiada kojący zapach. Wadą ekologicznych wkładów do poduszek jest jednak stosunkowo wysoka cena. Osoby przyzwyczajone do tradycyjnych wypełnień z pierza czy z waty mogą mieć również trudności z przyzwyczajeniem się do tego rodzaju wypełnienia. 

Jakiego rodzaju wypełnienia są jeszcze godne uwagi?

Jak wspomniano powyżej, ekologiczne wkłady do poduszek są bez wątpienia dobrym wyborem. Nie sposób jednak nie zauważyć, że wiele osób preferuje wkłady do poduszek z pierza, waty, czy bawełny (można je zakupić np. tu: https://www.artmini.pl/pol_m_Pozostale_Wypelnienia_Wklady-poduszek-183.html). Wkłady z pierza mają z całą pewnością tę zaletę, że dobrze odprowadzają wilgoć. Są również bardzo puszyste oraz wygodne. Nie będą jednak dobre dla osób, które cierpią na problemy z alergią. W sklepach znajdziemy również poduszki z wypełnieniem z waty. Ich niezaprzeczalnym atutem jest stosunkowo niska cena. Tego rodzaju wkłady do poduszek posiadają jednak jedną poważną wadę - słabo przepuszczają powietrze. Jeżeli mamy problem z alergią, ale nie chcemy zdecydować się na wypełnienie z łusek gryki czy orkiszu, rozważmy zakup poduszek z silikonowym wypełnieniem. Silikon nie sprzyja namnażaniu się roztoczy oraz bakterii. Oprócz właściwości antyalergicznych, kulki silikonowe są niezwykle przyjemne w dotyku. Poduszka z tego rodzaju wypełnieniem z całą pewnością umożliwi nam więc komfortowy sen.