Sushi to potrawa, która posiada zarówno zwolenników jak i przeciwników. Nie sposób jednak ukryć, że danie to zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju. Sushi nie musimy jednak jeść w drogiej restauracji, gdyż z powodzeniem możemy przygotować tę potrawę w domu. Niezbędny będzie nam jednak do tego pewien zestaw naczyń i akcesoriów. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. 

Co należy kupić, aby przygotować sushi?

Co będzie nam potrzebne do przyrządzenia sushi?Każdy, kto decyduje się na przygotowanie sushi w swojej kuchni, zdaje sobie sprawę z konieczności zakupu składników, z których składać się będzie nasza potrawa. Przepisów na sushi jest naprawdę mnóstwo, dlatego nikt nie powinien mieć trudności ze skompletowaniem potrzebnej mu liczby składników. Z całą pewnością będziemy potrzebować ryżu oraz wodorostów nori, które są nieodzownym elementem większości przepisów. Niezbędny będzie nam również zestaw do sushi. Będzie on przydatny zarówno miłośnikom japońskiej kuchni jak i osobom, które przyrządzają sushi po raz pierwszy. W skład zestawu wchodzą oczywiście elementy, które ułatwią nam przygotowanie tego dania. Przede wszystkim jednak znajdziemy w nim elementy, które umożliwią nam podanie sushi w elegancki sposób. Zestaw do sushi znajdziemy zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych. Warto przejrzeć kilka ofert, aby wybrać tę najkorzystniejszą pod względem cenowym i jakościowym. Istotne jest to, aby wybrać jak najbardziej funkcjonalny zestaw. Aspekt wizualny powinien być zawsze kwestią drugorzędną. 

Co wchodzi w skład zestawu?

Nie każdy zestaw do sushi będzie składał się z takich samych elementów. Ważne, aby zwrócić uwagę na to, czy wybrany przez nas zestaw zawiera te elementy, bez których nie można się obejść. Przede wszystkim nie wolno zapomnieć o pałeczkach. Sushi nie wypada bowiem jeść tradycyjnymi sztućcami. Przydadzą się nam również miseczki do sosów. Niektórzy uważają, że sushi warto byłoby zaserwować także na specjalnych talerzach. W przeważającej większości przypadków są one wykonane z porcelany. Z całą pewnością zestaw powinien zawierać także specjalny nóż do sushi, który umożliwi nam pokrojenie ryb czy grzybów niezbędnych do przygotowania sushi. Wspaniałym i niezwykle przydatnym elementem zestawu do sushi będzie również mata wykonana z bambusa. Bambusową matę podkłada się pod talerze, na których serwuje się tę japońską potrawę. Dzięki temu danie prezentuje się jeszcze atrakcyjniej pod względem wizualnym. Japończycy uważają, że używanie mat jest również nieodzowne pod względem estetycznym.