Nie rzadką jest sytuacja, w której wychodząc z salonu fryzjerskiego czy wizażu popadamy w czarną rozpacz i obiecujemy sobie, że już nigdy tam nie wrócimy. Załamani naszym nowym wizerunkiem, próbujemy zrozumieć, co poszło nie tak i dlaczego tak okropnie wyglądamy w fryzurze i makijażu, które jak ulał prezentowały się na naszej ulubionej celebrytce.

Każdy jest inny - jaki mam kształt twarzy?

 

jaki mam kształt twarzy, jaki mam znak zodiaku, jaki mam kolor oczu, jaki mam typ urody

Niemożliwym jest, aby każdemu pasowało to samo, ponieważ całkowicie się od siebie różnimy. Posiadamy rozmaite typy urody, kolory oczu czy kształty twarzy. Z tego też powodu oczywistym jest, że tak jak nie każdy dobrze wygląda w żółtym, tak nie wszystkim będzie do twarzy w grzywce czy w odważnym makijażu. I choć z pozoru wydaje się to tak oczywiste, rzeczywistość pokazuje, że wcale tak nie jest. Dzisiaj wszystko mamy na wyciągnięcie ręki i możemy wybierać, co tylko nam się podoba, ale już inną sprawą jest to, że każdemu z nas pasuje co innego, w czym innym dobrze się czuje i wygląda najlepiej. Dlatego też tak ważne jest poznanie samego siebie i sprawdzenie, co do nas pasuje, a od czego powinniśmy się trzymać z daleka.

Internet wie o tobie wszystko, czyli jaki mam znak zodiaku

Nie bez przyczyny jednymi z pierwszych propozycji wyskakujących w wyszukiwarce po wpisaniu  słów „ Jaki mam…” będą zapytania typu „Jaki mam znak zodiaku” czy też „Jaki mam typ urody”. Można w ten sposób znaleźć bardzo cenne i pomocne wskazówki dotyczące swojego wizerunku, które nie jedną osobę ratują przed nieprzemyślanymi decyzjami zmiany fryzury czy też, nie pasującego do danego typu urody, makijażu. Strony internetowe zawierające tego typu poradniki, pomagające użytkownikom określić ich typ urody, bądź tez nawet jakie włosy pasują do jakiego koloru oczu, a  jaka fryzura pasuje do jakiego znaku zodiaku, stają się coraz bardziej pożądane i zyskują coraz większą popularność.W zdecydowanej większości korzystanie z nich służy tylko i wyłącznie zabawie i chęci pośmiania się, kto powinien zgolić się na łyso, a kto zapuścić wąsa, lecz niekiedy, szczególnie przez młodsze osoby, traktowane na poważnie.

Ładnemu NIE we wszystkim ładnie, bo każdy ma inny typ urody

jaki mam kształt twarzy,jaki mam znak zodiaku,jaki mam kolor oczu,jaki mam typ urody

Najtrudniejszymi do zaakceptowania są jednak sytuacje, gdy coś powinno do nas pasować, a jednak nie pasuje. Nieraz na marne idą godzinne poszukiwania i próby wybadania swojego kształtu twarzy czy szerokości szczęki. Warto zauważyć, iż nawet najmniejsze elementy w naszym wyglądzie mogą zrobić gigantyczną różnicę i być powodem, dla którego dana zasada się nas nie tyczy. Dla przykładu obecność odstających uszu może być przeszkodą dla prostowania włosów, które z zasady zalecane są dla osób chcących optycznie wydłużyć twarz, zaś niedopasowana do makijażu stylizacja może sprawić, że całość nie wygląda dobrze.

Podsumowując – wszystko róbmy z głową. Choć internet to kopalnia informacji i można w nim znaleźć bardzo cenne wskazówki dotyczące różnych typów urody i odpowiednich dla nich makijaży, fryzur czy kolorów, warto zachować zimną głowę i do wszystkiego podchodzić z dystansem i rozsądkiem. Nieraz warto również zaryzykować, nawet jeżeli nasz pomysł wydaje się wybujały i nieprzemyślany, lecz nie chce nam dać spokoju. Kto wie, może faktycznie dana fryzura będzie na nas leżeć jak ulał... ? A nawet, jeżeli nie, przynajmniej będziemy mieć nauczkę na przyszłość i kolejną historyjkę do opowiadania w przyszłości wnukom.