Ciąża to wyjątkowy pod każdym względem okres w życiu kobiety. Ciało zmienia się, często w sposób dla nas nie do końca akceptowalny. Dlatego też ubrania ciążowe, oprócz pełnienia funkcji czysto praktycznej, mają też duże znaczenie dla zapewnienia przyszłej mamie komfortu w każdym wymiarze. 

Jakie bluzki w ciąży

Ubrania ciążowe- w poszukiwaniu idealnej bluzkiBluzki ciążowe są podstawowym elementem garderoby przyszłej mamy. Wiedzą o tym zwłaszcza te z nas, które po raz kolejny przechodzą przez proces dostosowywania ubrań do rosnącego brzuszka. Wiemy już, że zakup spodni ciążowych nie jest konieczny- dzięki zastosowaniu elastycznego pasa ciążowego możemy uniknąć zbędnego wydatku.  Ale kwestia bluzek wymaga większej uwagi i nie ma zbyt wielu alternatywnych rozwiązań, dlatego warto zainwestować w dobrej jakości koszulkę, zaprojektowaną właśnie dla przyszłych mam.

Aby idealnie spełniać swoją funkcję, bluzki ciążowe powinny być uszyte z naturalnych materiałów z zastosowaniem dodatku materiału elastycznego, dzięki czemu będą niejako rosnąć razem z brzuszkiem. Wszelkie zaszewki, elastyczne wstawki z boku, ewentualnie suwaki- są to rozwiązania, dzięki którym bluzka znajdzie swoje zastosowanie na każdym etapie ciąży. Dlatego, zastanawiając się nad zakupem bluzki ciążowej, weźmy pod uwagę nie tylko jej walory estetyczne (bardzo ważne oczywiście), ale też zastosowane praktyczne rozwiązania.

Bluzka na okres ciąży i do karmienia

Ciekawym i powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest zwiększenie funkcjonalności odzieży ciążowej przez dodanie opcji ‚do karmienia’. Bluzki ciążowe często wyposażone są w dyskretne suwaczki, zakładki lub dodatkowe warstwy, umożliwiające karmienie maluszka bez konieczności zbędnego rozbierania się. Dzięki temu możemy znacznie dłużej niż tylko przez kilka miesięcy wykorzystywać zakupione na okres ciąży bluzki. Z tego też powodu warto zainwestować w bluzkę dobrej jakości- uszytą z dbałością o szczegóły, z wysokiej jakości materiału i we wzór, odpowiadający naszemu stylowi, taki, który nie znudzi się nam po kilku lub nawet kilkunastu miesiącach. Obecnie oferta odzieżowych sklepów stacjonarnych i internetowych jest tak bogata, że nie jest problemem znalezienie odpowiadającego nam pod każdym względem produktu- wymaga to tylko szczegółowego przeanalizowania dostępnych modeli i wyboru odpowiedniego rozmiaru. Pamiętajmy, że jest wiele marek (w tym polskich, stworzonych przez młodych projektantów), które szyją wyłącznie ubrania dla przyszłych mam i mam karmiących. Wybierając produkt z ich oferty możemy mieć pewność co do jakości i efektywności zastosowanych materiałów i rozwiązań.