Dzieci łatwo gubią długopisy i ołówki. Luźno włożone do plecaka pochowają się między książki i zeszyty, dodatkowo je przez przypadek brudząc. W szkole mali uczniowie piszą, podkreślają, malują, rysują, zmazują. Wszystkie te czynności wykonywane są innymi przyborami, które trzeba tak ulokować, by się nie pogubiły. Muszą mieć specjalny pojemnik i nie może to być papierowe, czy tekturowe pudełeczko lub foliowa torebka.

Co potrzebne do szkoły?

piórniki dwukomorowe

Dzieci potrzebują nosić do szkoły sporą ilość kredek, mazaków, ołówków itp. Doskonale do tego celu nadają się piórniki, które wszystko pomieszczą. Kredki potrzebne są nie tylko do lekcji rysunku, ale także wykorzystuje się je do innych przedmiotów, dlatego muszą być stale w piórniku, tak samo, jak gumka, temperówka, ołówek i długopisy. Zdarza się, że pożądane są również mazaki. Jak się okazuje, jest tego sporo. Aby wszystko pomieścić, musimy zaopatrzyć naszych małych uczniów w piórniki dwukomorowe (możemy je zakupić np. na stronie: https://modneplecaki.pl/pol_m_Piorniki_wedlug-rodzaju_rozkladany-podwojny-3028.html). W takich pojemnikach zmieści się już wszystko, nawet ekierka, linijka, nożyczki, klej i mały notesik. Wszystkie akcesoria mają własną przegródkę zrobioną z rozciągliwej gumki. Włożone do takich przegródek akcesoria nie pogubią się, a w piórniku będzie panował ład i porządek. Dodatkowo może być tam mała przezroczysta kieszonka.

Baza kolorów i obrazków

Żeby zachęcić dzieci do noszenia tego bagażu, producenci wystosowali dla najmłodszych bardzo ładne, kolorowe piórniki dwukomorowe. Sprawdzą się zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Na wierzchu piórniki mają piękne kolorowe obrazki. Są to postaci z ulubionych bajek lub zwierzątka, lub mozaiki. Każdy piórnik jest obrębiony kolorową lamówką, która dodatkowo wzmacnia jego brzegi. Komory zasuwane są zamkiem błyskawicznym. Dla starszych uczniów możemy znaleźć piórniki dwukomorowe jednokolorowe, posiadające tylko tło. Wierzch piórników wykonany jest z nieprzemakalnej tkaniny lub skóropodobnego materiału. Żeby swobodnie się rozsuwało suwak, możemy do sprzączki przy blokadzie dołączyć breloczek. Ciągnięcie za breloczek będzie znacznie wygodniejsze, a dodatkowy gadżet wprawi dziecko w większe zadowolenie.

Kształt

Piórniki dwukomorowe mają różny kształty. Są owalne lub prostokątne, zawsze zaokrąglone na krawędziach. Te pierwsze są mniejsze, przeznaczone dla starszych uczniów. Są one z tego powodu także mniej pojemne, ponieważ młodzież nie potrzebuje już tak wiele przyborów szkolnych, co młodsze dzieciaki. Na rynku możemy kupić piórniki z wyposażeniem lub bez. Zwykle dla dzieci młodszych są już z całym ekwipunkiem, natomiast dla dzieci starszych kompletujemy wyprawkę sami.