Obecnie coraz częściej słyszymy o tzw. zawodach przyszłości czy zawodach zamawianych. Jednym z nich jest programista. Aby ułatwić dziecku naukę nowych technologii, tworzy się wiele zabawek edukacyjnych. Jedną z firm, która podjęła się tego zadania, jest Lego. Duńska firma zabawkowa, znana wszystkim z kolorowych, niepowtarzalnych klocków, stworzyła coś, co zainteresuje każdego rodzica.Technologie na wyciągnięcie ręki  Z pewnością każde dziecko zareaguje radością, widząc kolorowe pudełko. Również marka Lego sprawi, że uśmiech tylko się powiększy.

Ale co skrywa opakowanie?

Lego Mindstorms EV3 Education 45544Zestaw Lego Mindstorms EV3 Education 45544 to idealny pomysł na nowe zajęcie dla naszego dziecka. Może być wykorzystywany w domu, ale i w szkole. Z jego pomocą każdy może nauczyć się programowania, budowania i testowania robotów oraz nowych technologii. To nie tylko projektowanie, ale obecność od początku do końca podczas powstawania projektu. Dziecko może wykorzystać silniki, przekładnie czy inne elementy. Młody inżynier uczy się pierwszych, zawodowych doświadczeń. Najpierw buduje obiekt, potem go poprawia, koryguje i w ten sposób doprowadza do doskonałości. Dodatkowo każdy uczeń może pogłębić swoją znajomość matematyki. Podczas wykorzystania zestawu Lego Mindstorms EV3 Education 45544 może wyliczać średnią, analizować dane czy szacować wielkości fizyczne. Wydawanie poleceń dla robota, tworzenie prostych aplikacji oraz skomplikowanych algorytmów, z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem dla każdego dziecka.

Co zawiera zestaw?

  W zestawie Lego Mindstorms EV3 Education 45544 znajduje się inteligentna kostka EV3, a także 3 interaktywne serwomotory z wbudowanymi czujnikami obrotu. Nie mogło także zabraknąć klocków Lego Technic, dzięki którym można zbudować maszyny czy różne konstrukcje. Podczas korzystania z zestawu przydaje się też ultradźwiękowy czujnik odległości, czujnik światła i koloru. Żyroskop, który również jest częścią zestawu, daje możliwość kumulacji kąta obrotu. Każdemu małemu odkrywcy przyda się też instrukcja budowy robota mobilnego wraz z modułami. Warto też pamiętać, że zestaw nie zawiera akumulatora. Edukacyjny zestaw Lego Mindstorms EV3 Education 45544 to najlepszy pomysł na rozwijanie nowych hobby naszego dziecka. Dziecko może programować roboty i sprawdzić, czy ta droga jest dla niego odpowiednia. Być może w przyszłości poskutuje to wybraniem zawodu? W oprogramowaniu umieszczono aż 48 tutoriali, które pokazują cały proces powstawania robota. Dzięki temu żaden młody adept sztuki programowania nie zostanie bez pomocy. Zestaw od Lego to najlepsza zabawa dla każdego dziecka.