Dzieci mogą okresowo tracić masę ciała, na przykład w okresach intensywnego wzrostu. Niemniej jednak, jeśli sytuacja utrzymuje się nieco dłużej, dziecku może grozić niedożywienie. Ma to miejsce również wtedy, gdy maluszek odmawia jedzenia ze względu na chorobę czy nawet podczas ząbkowania. Rozwiązaniem dla rodziców i ich pociech jest preparat Resource Junior, który zyskał także aprobatę lekarzy. Czym jest Resource Junior i kiedy warto wprowadzić go do diety dziecka?

W płynie i w proszku

Preparat Resource Junior można zakupić w dwóch formach: w płynie oraz w proszku. Płyn polecany jest w szczególności dzieciom, które mają go spożyć poza domem, gdyż w wygodnej butelce można zabrać go ze sobą wszędzie. Resource Junior dostępny jest w różnych smakach, co zapobiega monotonii i pozwala urozmaicić nieco dziecięce posiłki. Ze względu na ciekawe smaki jest on dobrze przyjmowany przez dzieci, w przeciwieństwie do zwykłych syropów, które mają za zadanie wzmagać apetyt. Niestety, samo wzmożenie łaknienia nie załatwia sprawy – chodzi bowiem o to, aby w okresach niedożywienia zapewnić dziecku odpowiednią porcję białka w diecie. Jest ono niezbędne do prawidłowego rozwoju malucha, rozwoju kości i zębów. Preparat Resource Junior można stosować już po 12. miesiącu życia. Wcześniej jednak warto skonsultować się z lekarzem. Należy bowiem ustalić, jakie są przyczyny braku łaknienia u dziecka. Często lekarze profilaktycznie polecają podawać Resource Junior w czasie przyjmowania antybiotyków lub biegunki czy wymiotów. Z doświadczenia wiedzą oni, że dzieci w tych okresach nie mają zbytniego apetytu, a zmuszanie ich do jedzenia nie przynosi dobrych efektów.

Resource Junior dla niejadków i nie tylkoKiedy wprowadzić do diety Resource Junior?

Resource Junior warto wprowadzić do diety, gdy tylko zauważymy, że dziecko nie ma apetytu i skrzętnie odmawia jedzenia. Przyczyna może być bardzo błaha – ząbkowanie, intensywny wzrost czy nawet zmiana otoczenia (przedszkole, żłobek) mogą wpływać na czasowy brak apetytu. U małych dzieci nie możemy jednak dopuścić do jakichkolwiek niedoborów, dlatego lepiej sięgnąć po Resource Junior, zamiast czekać, aż apetyt dziecka wróci. Producent zaleca, aby przyjmować preparat podczas biegunki czy choroby. Bardzo chętnie sięgają po niego mamy niejadków. Dziecięcy brak apetytu i odmawianie zjedzenia nawet najmniejszej porcji posiłku zdarzają się dosyć często. Z czasem dziecko z pewnością nauczy się właściwie jeść, jednak do tego momentu nie możemy dopuścić do niedoborów, które później bardzo trudno jest uzupełnić.