Wiele osób lubi pić soki. Trzeba przyznać, że soki i woda to dwa rodzaje zdrowych napojów, których nie musimy sobie odmawiać. O ile oczywiście żaden z tych napojów nie będzie zawierał sztucznych składników oraz konserwantów szkodliwych dla naszego zdrowia. Nie zapominajmy również o tym, że takie napoje zawierają często cukry pod różną postacią, które również mogą negatywnie wpływać na naszą sylwetkę oraz przyrost dodatkowych kilogramów. Należy czytać etykiety, aby wiedzieć co się pije i w jakich ilościach.

Dieta na oczyszczenie organizmu

dieta oczyszczająca 3 dniowa

  Bardzo dobrym pomysłem, który można sobie od czasu do czasu "zafundować" jest sokowa dieta oczyszczająca 3 dniowa. Jeżeli ktoś myśli o tym, żeby pozbyć się wszelkich zbędnych toksyn ze swojego organizmu, to koniecznie powinien zdecydować się na coraz bardziej popularną dietę polegającą na piciu samych soków.Taka dieta oczyszczająca 3 dniowa jest w stanie zdziałać cuda i pozwala na utratę nawet kilku kilogramów. Wiele kobiet decyduje się na taką dietę przed ważnym wydarzeniem, jak chociażby ślub, dzięki czemu na pewno uda się komuś pozbyć wszelkich toksyn ze swojego organizmu, jak również kilku kilogramów, które sprawiają, że sukienka ślubna nie lezy tak jak powinna. Przy czym należy pamiętać o dwóch ważnych rzeczach w przypadku diety sokowej. Po pierwsze - to nie przedłużanie czasu diety na jaką jest ona przewidziana. Po drugie - brak stałych pokarmów. Podczas diety sokowej należy wykluczyć je całkowicie ze swojego organizmu

Przebieg diety oczyszczającej

Dieta oczyszczająca 3 dniowa wydawać by się mogło, że nie jest dla nas żadnym wyzwaniem. Nic bardziej mylnego. Osoby, które już miały do czynienia z taką dietą doskonale wiedzą, że te trzy dni to niby mało, jednak tak naprawdę z perspektywy osoby przyzwyczajonej do pokarmów stałych, to naprawdę dużo. Jakie soki można spożywać przez ten czas? Mogą być one osobiście przed nas wyciśnięte dzięki specjalnym wyciskarkom z owoców i warzyw. Można również zdecydować się na wykupienie takiej diety ze specjalnych firm cateringowych oferujących przyrządzenie i dostarczenie takich soków na świeżo. Z wygody wiele chętnych osób decyduje się na tą drugą opcję, która jak się okazuje nie jest tania. Nie zawsze jednak można znaleźć smaki soków, takie jak nam będą odpowiadać. Dlatego czasem warto pokusić się o odnalezienie przepisów online, dzięki czemu uda nam się samodzielnie przyrządzić odpowiednie soki do spożywania przez te kilka dni, które pomogą na utratę kilku zbędnych kilogramów przed ważnym dla nas dniem.