Święta to najcudowniejszy dzień w roku. To właśnie wtedy spędzamy czas w rodzinnym gronie i obdarowujemy bliskich prezentami. Gwiazdka to szczególny czas nie tylko dla dorosłych, ale przede wszystkim dla dzieci. To one cały rok z niecierpliwością czekają na ponowne pojawienie się Świętego Mikołaja. Wielu rodziców ma dylemat co do tego, co umieścić pod choinką. Kolejne zabawki wydają się słabym i mało praktycznym prezentem. Nie musimy kupować dziecku kolejnej zabawki do jego ogromnej kolekcji. Prezent na święta może być bardziej przemyślany i może rozwijać pasję naszej pociechy. Doskonałym prezentem dla małego miłośnika muzyki będzie pianino.

Czy warto kupować dziecku instrument na święta?

pianino

Wielu rodziców boi się kupować dziecku instrument na święta. To spory wydatek a często nie ma się pewności czy dziecko prędko nie porzuci swojej dotychczasowej pasji. Jednak bez ciągłego dostępu do instrumentu, dziecku będzie ciężko rozwinąć swoje umiejętności. Gra na instrumencie wymaga sporo ćwiczeń, które najłatwiej będzie dziecku wykonywać właśnie w domu. Pianino nie będzie najtańszym prezentem pod choinkę, ale da naszemu dziecku możliwość szlifowania umiejętności i rozwijania się.

Jakie pianino wybrać na prezent?

Kiedy już zdecydujesz się na zakup pianina zwróć uwagę na to czy jest w pełni sprawne technicznie i czy jest nastrojone. Wcale nie musisz kupować nowego instrumentu. Jeśli instrument spełnia te dwa warunki, nie ma znaczenie czy jest używany. A używane pianino pozwoli nam zaoszczędzić trochę pieniędzy, co przy tak drogim prezencie jest dużą zaletą. Ceny używanych pianin skalują pomiędzy 2000 a 3000 tys. zł. Jeśli jednak mamy pewność, że nasze dziecko naprawdę kocha muzykę, a nauka gry nie jest jedynie chwilowym objawieniem, warto zdecydować się na zakup nowego instrumentu. To będzie piękny prezent, który posłuży dziecku długie lata. Nowe pianina kosztują od kilku do kilkudziesięciu złotych. Jeśli zdecydujemy się na zakup nowego instrumentu, a nasze dziecko z jakiegoś powodu nie będzie go używać, będziemy go mogli sprzedać w cenie zakupu. Wartość instrumentu w doskonałej kondycji technicznej nie maleje. Instrument muzyczny to piękny prezent na święta dla naszego dziecka. Jest praktyczny i pomaga dziecku się rozwijać. Warto zdecydować się na taki prezent zamiast kupować dziecku kolejne zabawki. Nauka gry na instrumencie buduje w dziecku wrażliwość muzyczną, uczy cierpliwości. Pianino będzie doskonałym instrumentem na prezent bo jego wartość nie maleje i jeśli się nie sprawdzi będziemy mieć możliwość odzyskania zainwestowanych pieniędzy.