Obecnie na rynku dominują zabawki dla dzieci wykonane z tworzyw sztucznych, lecz coraz częściej konsumenci decydują się na te z drewna. Co przemawia za takim rozwiązaniem?

Niebezpieczeństwo związane z plastikiem

zabawki drewniane

Należy rozpocząć od tego, że zabawek z tworzyw sztucznych, w tym przede wszystkim plastikowych jest tyle, iż trudno zorientować się w jakości ich wykonania. Oczywiście wybierając sprawdzonych producentów można być spokojnym, lecz wiele marek trudno jest zweryfikować, a produkty te powstają często w krajach azjatyckich, gdzie w celu obniżenia kosztów produkcji dodaje się do nich domieszki innych substancji, często toksycznych. Tym samym jeżeli trafimy pechowo na taki właśnie gadżet to może się okazać, iż będzie on negatywnie odbijał się na zdrowiu. Z tego względu wielu troskliwych rodziców wybiera jednak zabawki drewniane, gdzie mają pewność odnośnie naturalnego składu, a co za tym idzie bezpieczeństwa dziecka i własnego spokoju.

Trwałość

Oczywiście najmłodszych staramy się uczyć szacunku wobec innych, ale też przedmiotów, lecz kilkulatkowie nie zawsze są w stanie w pełni kontrolować swoje emocje. Często przychodzą im również do głowy różne pomysły, które przyczyniają się do dużej eksploatacji zabawek. Z tego względu takie stworzone z lżejszych materiałów niestety łatwo ulegają zniszczeniu, a choćby jedno pęknięcie sprawi, iż zabawa takim gadżetem nie będzie już bezpieczna, bowiem może grozić zadrapaniem. Stąd duży atut jako posiadają w odróżnieniu od nich zabawki drewniane, a więc trwałość. Trzeba naprawdę nie lada wyczynu by je zniszczyć, a ewentualne próby ugryzienia lub zadrapania nie będą skutkowały żadnym uszkodzeniem, które czyniłoby taką zabawkę niebezpieczną, a tym samym niezdatną do dalszego użytkowania. Dzięki temu zabawki drewniane z powodzeniem mogą przeważnie służyć kilku pokoleniom, bowiem odpowiednio przechowywane mogą poczekać na strychu i po latach wciąż nie stracą w żaden sposób na swojej jakości.  Warto poszukać ich tutaj https://ene-due.eu/pol_m_Gry-i-Zabawki_Zabawki-drewniane-554.html

Pobudzanie kreatywności

Siłą rzeczy zabawki drewniane nie są tak skomplikowane, lecz to właśnie w prostocie tkwi ich siła, bowiem wymagają od najmłodszych kreatywności, a dzięki temu pobudzają ich wyobraźnię i stymulują rozwój. Najmłodsi na własną rękę udają głosy i dźwięki, bowiem same przedmioty ich nie generują, co sprawia im wiele frajdy i pozwala na odgrywanie różnych scenek. Sposobów do wykorzystania takich gadżetów jest co nie miara, co sprawia, że zabawki te nie trafiają szybko w kąt, lecz maluchy korzystają z nich przez bardzo długi czas.